Грижим се за чистотата на природата от 2015 г.

Публикации

Начало
/

Зелените площи могат да ни пазят от пороите в бъдеще

За нас

„ХИДРОЛИА“ АД e вашият предпочитан ВиК партньор за комплексно управление на водоснабдителна и канализационна инфраструктура

Услуги

ЕФЕКТИВНА ЕКСПЛОАТАЦИЯ

ИНЖЕНЕРИНГОВИ УСЛУГИ

УСТОЙЧИВО УПРАВЛЕНИЕ

Брошура

Контакти

Зелените площи могат да ни пазят от пороите в бъдеще

В България трябва да преосмислим начина, по който отвеждаме водите и начина, по който ги задържаме. Съществуват добри практики от чужбина, които можем да заимстваме.

– Това каза инж. Добромир Симидчиев, изпълнителен директор на компанията „Хидролиа“ и бивш заместник-министър на регионалното развитие и благоустройството, в предаването “Бизнес старт” с водещ Христо Николов.

Гостът даде пример с решаването на проблема във Великобритания и Германия:

В Лондон тече един 6-годишен проект, който струва 4,2 млрд. паунда за решаване на този въпрос. Тоест решенията на са евтини и не са прости. /…/ Той ще струва на английските граждани около 80 паунда на домакинство годишно. Това е единият начин – с големи инфраструктурни проекти.

Другият е пример от Дрезден, където залагат на т. нар. зелена инфраструктура, тоест водата да се задържа по всякакви начини – чрез зелени покриви, площадки, алеи.

Моят призив към общината и към всички, които имат отношение, е да разрешаваме и да стимулираме такива зелени площи, защото за мен това е може би единственото решение. Строенето на големи инфраструктури ще реши донякъде проблема, но това е изключително сложно, скъпо и създава други проблеми.

В София зелената система е добре развита по отношение на брой паркове, но зелената инфраструктура е това, което ние трябва да развиваме.

Пороят от началото на седмицата, който наводни над 900 сгради, станции на метрото и подлези в столицата, изненада със своята интензивност и продължителност.

– добави инж. Симидчиев.

По думите му канализацията е работела добре, но множеството отпадъци по улиците са допринесли за нейното запушване. От тази гледна точка вината трябва да се търси във всички, които изхвърлят отпадъци, а не само в общината.

Защо средствата, отпуснати от държавата за покриване на щетите от бедствия, стигат до потърпевшите толкова бавно и други важни въпроси вижте във видеото.
Телевизия Bloomberg, 20.06.2018:

ОБАДЕТЕ НИ СЕ

Мобил: +359 879 900 839
Офис: +359 2 426 2246

ПОСЕТЕТЕ НИ

ул. “Михаил Тенев” 6,
гр. София, 1784,
Пон – Пет от 09:00 до 17:00

ИЗПРАТЕТЕ НИ ИМЕЙЛ

Hydrolia logo
„ХИДРОЛИА“ АД предлага дългосрочни партньорски отношения, включително и различни финансови инструменти за реализиране на необходими инвестиции.

Copyright © 2025 Hydrolia AD. All right reserved. | Powered by ND SOFT

Hydrolia
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.